Dobro došli na stranice PGSD "Zagreb"

PGSD ili Prvo građansko samostrelsko društvo “Zagreb” osnovano je 18.12.1992. godine osnivačkom skupštinom u Domu sportova u Zagrebu. Za prvog predsjednika izabran je Ivan Cimbal. Od 27.03.1996. do 28.12.2016. godine predsjednik Društva je Damir Rogulja, od 28.12.2016. do 09.01.2021. predsjednik je Pero Stojnić, od 09.01.2021. do danas predsjednik je Dragutin Vrbek. Tajnik Društva u cijelom periodu, osim od 28.12.2016. do 09.01.2022. kada je tajnica bila Tihana Odlešić Kačacenda, bio je Pero Stojnić. Članovi ovog društva bave se gađanjem u disciplinama samostrel. Do 01.10.1995. godine natjecatelji-članovi ovog Društva bili su svi strijelci u Hrvatskoj koji su gađali samostrelom (Suzana Cimbal, Jasminka Francki, Suzana Skoko u disciplini Match, te Damir Borovčak, Sanja Komar, Zoran Lazić, Branka Pereglin, Gorana Stojnić i Pero Stojnić u disciplini Field. Dogovorom među streljačkim društvima strijelci su iza ovog datuma nastupali za slijedeća društva: Suzana Cimbal, Jasminka Francki, Suzana Skoko za “Končar Zagreb 1786”, Damir Borovčak za “Tekstilac” iz Zaboka, Branka Pereglin za “CKTZ Dubrava”, a Sanja Komar, Zoran Lazić, Gorana Stojnić i Pero Stojnić ostaju u PGSD “Zagreb”. Kasnije aktivni strijelci ovog društva su postali Nikolina Krivanek (došla iz “Dubrave 1094”), Matej Marić (došao iz “Sopota”), Zoran Borozan i Ivan Bunjevac (došli iz SD “Ivanić Grad”) te Valentina Kozumplik, Luka Štrbenac i Ivan Kelečić (došli iz “Dubrave 1094”), Dunja i Martin Kosek.


Sjedište: HR 10000 Zagreb Trg Krešimira Ćosića 11, E-mail: elektronska pošta.
Predsjednik: Dragutin Vrbek, +385913650548
Potpredsjednik: Sanja Komar;
tajnik Pero Stojnić tel. +385913650511,
Članovi Izvršnog odbora PGSD: Dragutin Vrbek, Jasminka Francki Bijonda, Matej Frntić, Sanja Komar, Tihana Odlešić-Kačavenda. Likvidator PGSD „Zagreb“ je Pero Stojnić. Počasni članovi PGSD “Zagreb” su: Ivan Cimbal, Zdenko Karlušić i Damir Rogulja
odlukom Skupštine Društva 28.12.2016., te Josip Guberina, Nikolina Krivanek Palijan, Branka Pereglin, Gorana Stojnić odlukom Skupštine Društva 09.01.2021.
Član Društva Pero Stojnić je predsjednik Međunarodne samostrelske unije (IAU) u periodima 1999-2003 i od 2017. do danas.
Dragutin Vrbek je Glavni tajnik IAU od 28.08.2021. do danas.
Tihana Odlešić Kačavenda je članica Disciplinarne komisije IAU od 13.11.2021.